Znajdź aptekę

Wnieś różnorodność do Twojego jadłospisu z sezonowymi owocami i warzywami

Na pewno zdarzyło Ci się szybko zrobić zakupy i kupić warzywa i owoce, które w domu okazały się nie wyglądać tak dobrze jak w sklepie. Z pewnością nie kupiłeś/łaś warzyw i owoców sezonowych!

DLACZEGO WARTO WYBIERAĆ SEZONOWE WARZYWA I OWOCE?

W supermarketach, owoce i warzywa są wybierane według ich daty przydatności , a nie według ich wysokiej zawartości składników odżywczych. Wiele jest owoców i warzyw, które w zależności od sezonu, nie zawsze mogą być dostępne w sklepach!

Faktycznie, owoce i warzywa tracą wartości odżywcze, jeżeli są trzymane zbyt długo, po tym jak zostały zebrane. Dzieje się tak dlatego, ponieważ składniki odżywcze są niszczone przez aktywne enzymy roślin. Warunki środowiskowe i niestabilność składników odżywczych i witamin wpływają na utratę ważnych składników odżywczych.

Dlatego wskazane jest, aby spożywać owoce i warzywa, które są w sezonie. Dodatkowo, sezonowe owoce i warzywa są dużo bardziej soczyste, smaczne i pełne zdrowych składników odżywczych! Wszystkie te atrybuty przekształcają podstawową żywność w zdrową przyjemność!

CO RÓWNIEŻ NALEŻY WIEDZIEĆ

Poza sezonem, owoce i warzywa sprowadzane z zagranicy spędzają wiele godzin w podróży, zanim trafią na nasze stoły. Zbierane zazwyczaj jeszcze niedojrzałe, nie mają możliwości rozwinąć swoich zapasów składników odżywczych.

Owoce i warzywa z zagranicy są transportowane w zamrażarkach lub lodówkach, gdzie łatwo tracą swoje wartości odżywcze. Jeśli stosujesz naszą dietę LINEAVI, jedzenie sezonowych owoców i warzyw jest świetnym sposobem, aby wnieść różnorodność do Twoich dań i przyjemność na każdy dzień!

GDZIE MOŻESZ KUPIĆ PRODUKTY SEZONOWE?

Ważne jest, aby spożywać żywność na jej „szczycie odżywczym” - kiedy jest dojrzała - aby zapewnić doskonałe nasycenie składników odżywczych i dostarczyć organizmowi niezbędnych składników. Każda pora roku oferuje szeroką gamę owoców i warzyw, które są łatwo dostępne na lokalnych bazarach lub w domu, jeżeli uprawiasz własną żywność.

Nasi eksperci LINEAVI radzą, aby zawsze sprawdzać sezonowość produktów na kalendarzu. Jest to niezbędne dla Twojego zdrowia i pomaga w dostarczeniu potrzebnych składników odżywczych! Urozmaić swoje koktajle LINEAVI i dietetyczne posiłki według pór roku z cudownymi lokalnymi produktami!

Dla Twojego dobrego samopoczucia!
Juliane,
Twoja dietetyczka LINEAVI