Znajdź aptekę

Czy wiesz jak łatwo osiągnąć swoje cele?

Schudnąć, być bardziej produktywnym, ćwiczyć więcej, jeść w sposób bardziej zrównoważony, rzucić palenie, mieć więcej czasu dla siebie ... Lista postanowień może być długa. Jaki jest najlepszy sposób, aby ich dotrzymać? Odkryj ciekawe porady przygotowane przez ekspertów LINEAVI.

Jasno określ swoje cele!

Ważne jest, aby jasno określić swoje cele, tak aby były bardziej realne! Nie wyznaczaj sobie niejasnych celów, takich jak: "Chcę schudnąć". Lepiej jest powiedzieć: "Chcę stracić 3 kg w tym miesiącu." Z programem LINEAVI, może Ci się to udać już w 2 tygodnie. Następnie wprowadź jeden dzień w tygodniu z LINEAVI i Twój cel nie będzie trudny do osiągnięcia!

Wyznacz swoje cele pozytywnie!

Nic nie uzyskasz, jeżeli będziesz się tylko pozbawiać lub zmuszać do robienia rzeczy. Na przykład, nie zmuszaj się do robienia wielu ćwiczeń po pracy, jeśli jedyną rzeczą, na którą masz ochotę, to zrelaksować się na kanapie. Jeśli nie jesteś naprawdę wielkim sportowcem, próby włączenia stopniowo sesji 10 minutowych ćwiczeń do Twojej codziennej rutyny wystarczy. Możesz także pamiętać o używaniu schodów zamiast windy i wysiadaniu na przystanku wcześniejszym niż zwykle.

Wyznacz osiągalne cele!

Mamy tendencję do chcenia wszystkiego od razu, ale nie jest możliwe stanie się maratończykiem z dnia na dzień! "Powoli, pomału" to powiedzenie często okazuje się prawdziwe i pozwala Ci osiągnąć Twoje cele! Tak więc nie spiesz się i pamiętaj aby upewnić się, że Twoje zamierzenia są osiągalne. Jeżeli cel jaki sobie wyznaczysz jest niemożliwy do osiągnięcia, szybko się zniechęcisz i ostatecznie możesz się poddać!

Bądź bardzo zmotywowany/a!

Zapisz swoje postanowienia na kolorowych post-it i przyklej je na lodówce, w samochodzie lub nawet w biurze. Dosłownie nie spuszczaj ich z oczu! Pomocne jest także monitorowanie Twoich starań i małych sukcesów, które prowadzą Cię do ostatecznego celu. Następnie możesz je powiesić w widocznym dla Ciebie miejscu aby utrzymać motywację!
Kolejna wskazówka dla podtrzymania motywacji: otocz się ludźmi, którzy mają podobne cele do Twoich! Będziesz zaskoczony/a, jak korzystna może być dynamika grupy!

Zawsze pamiętaj o swoich celach!

Nieznaczna pomyłka? Nie poddawaj się, jeśli zabrakło Cię na jednej sesji na siłowni lub jeśli zdarzyło Ci się zjeść czekoladę. Myślenie w stylu: "W miejscu, gdzie teraz jestem, trochę więcej lub trochę mniej nie ma znaczenia, nie jestem jeszcze blisko celu" jest wykluczone! Najlepiej jest mieć plan B na wypadek doświadczenia chwil słabości.
O czym warto pamiętać: badania wykazały, że nasz mózg może być przeprogramowany! Od chwili w której jesteś przyzwyczajony/a do nowego stylu życia, osiągniesz swoje cele bez problemu!

Dla Twojego dobrego samopoczucia!
Juliane,
Twoja dietetyczka LINEAVI