Znajdź aptekę

Produkty bez laktozy dla utraty wagi?

Widzisz na półkach sklepowych coraz więcej produktów bez laktozy obok produktów pochodzenia mlecznego? Zawsze zadajesz sobie pytanie do czego mogą one służyć? Komu są przydatne? Czy dieta bez laktozowa może pomóc mi schudnąć? Twoi eksperci LINEAVI wyjaśnią to wszystko dla Ciebie!

Produkty bez laktozy - czy jesteś potencjalną kandydatką do nietolerancji laktozy? Czy odczuwasz ból żołądka po kawie z mlekiem, zjedzeniu śmietany lub świeżego jogurtu? Prawdopodobnie cierpisz na nietolerancję laktozy.

Nietolerancja laktozy ...

... nie jest alergią.
Jeśli Twój organizm nie może poradzić sobie z cukrem zawartym w mleku, oznacza to, że nie toleruje on laktozy. Jest to spowodowane tym, że Twój organizm nie ma enzymu rozdzielania zwanego "laktazą".
Laktaza oddziela cukier od mleka, tak by mógł on być dalej obrabiany i rozkładany w jelicie.

Jeżeli proces rozdzielania powoduje nieprzyjemne efekty uboczne, takie jak ból brzucha i biegunkę, problemy te można rozwiązać na ogół poprzez spożywanie produktów bez laktozy i unikanie produktów mlecznych.

Wszystkie noworodki tolerują laktozę!

Ciekawe, jest to, że wszystkie noworodki mają wystarczająco dużo laktozy i tolerują cukier znajdujący się w mleku . Po odstawieniu dziecka od mleka matki poziom laktazy maleje. W związku z tym zdolność do trawienia laktozy również spada.

Tendencje światowe wyglądają tak: w Azji i w Afryce, 90% osób dorosłych nie posiada enzymu laktazy. W przypadku regionów o silnym przemyśle mleczarskim, większość ludzi tam żyjących będzie tolerować produkty mleczne.

Które produkty zawierają laktozę?

Najwięcej laktozy znajduje się w mleku. Jednakże, jest jej mniej w serze – im dłuższy jest proces fermentacji , tym stężenie laktozy jest niższe. Większość pacjentów toleruje pewne stężenia laktozy i kilka osób cierpi z powodu powikłań po zjedzeniu sera lub jogurtu. Większość komplikacji występuje wtedy, gdy wysoka dawka mleka występuje w danym produktem.

Jeśli jednak źle reagujesz na laktozę, lepiej być ostrożnym z wieloma typowymi produktami, takimi jak pieczywo, przyprawy, żywność w puszkach, a nawet niektóre leki. Laktoza jest stosowana jako podstawowy składnik zapewniający kremową teksturę i ma słodki łagodny smak, co sprawia, że jest idealna do produkcji żywności.

Ponadto, powinnaś zwracać uwagę na małej etykiety, w których opisuje się skład produktu. LINEAVI na przykład, nie zawiera laktozy i może być spożywany przez osoby wrażliwe na laktozę. Dla takich osób, LINEAVI jest idealnym produktem odchudzającym , którego mogą używać bez poczucia winy.

Dieta wolne od laktozy, aby schudnąć?

Produkty bez laktozy są doskonałą alternatywą dla osób nietolerujących laktozy, ale niestety są one z reguły droższe od tradycyjnej żywności. Drugą alternatywą jest zrezygnowanie ze spożywania produktów mlecznych.

Według ostatnich badań, brak nabiału w naszej diecie, nie prowadzi do niedoboru mikroelementów (np. wapnia i fosforanów). Jednak, stosowanie takiej diety musi być uznane przez dietetyka i przestrzegane według jego poleceń.

Cokolwiek zdecydujesz, LINEAVI jest Twoim partnerem w diecie bez laktozy, gdyż jej nie zawiera! Dodatkowo, nasze indywidualne przepisy odchudzające zawierają wielu przepisów bez laktozy!

Najlepszym rozwiązaniem jest rozpoczęcie programu LINEAVI już dzisiaj w celu uzyskania zdrowego i zbilansowanego stylu życia! LINEAVI pomaga Ci schudnąć szybko i naturalnie bez spożywania laktozy. W końcu możesz czuć się dobrze w swoim ciele!

Dla Twojego dobrego samopoczucia!
Juliane,
Twoja dietetyczka LINEAVI