Znajdź aptekę

Cytryny dla każdego!

Cytryny mają niezliczone zalety: są pomocne w zachowaniu zdrowia, urody, i przydają się w kuchni.
Powinny więc być używane każdego dnia!

Zdrowie:
- Sok cytrynowy ma zasadowe pH i dlatego może pomóc Twojemu ciału powrócić do stanu neutralnego.
- Cytryny są bogate w witaminę C, a zatem są doskonałym przeciwutleniaczem pozwalającym Twojemu ciału osiągnąć stan równowagi i eliminują rodniki. Ponadto, witamina C polepsza absorpcję żelaza.

Dbanie o urodę:
- Domowy peeling do twarzy: zmieszaj dużą łyżkę cukru (naturalny eksfoliant) z ½ łyżeczki miodu (który jest bogaty w przeciwutleniacze i składniki antybakteryjne) i sokiem z cytryny (oczyszcza skórę).
- Sok z cytryny również sprawia, że Twoje włosy są lśniące! Wymieszaj łyżkę soku z cytryny z 800 ml wody i spłucz włosy tą mieszaniną pod prysznicem. Poprzez włączenie soku z cytryny do Twojej codziennej rutyny, będziesz również chronić skórę głowy!

W kuchni:
- Możesz stworzyć swój własny naturalny detergent poprzez zmieszanie soku z cytryny z sodą oczyszczoną. Taki detergent idealnie nadaje się do czyszczenia deski do krojenia i powierzchni blatu. Należy jednak pamiętać, że sok z cytryny ma właściwości wybielające. Dlatego zalecamy, aby wstępnie przetestować Twój domowy detergent.
- Sok z cytryny ma również efekt przeciwutleniający i pomaga zatrzymać świeżość w żywności na dłużej. Na przykład, możesz pokropić sokiem z cytryny rozpoczęte owoce (jabłka, gruszki) lub warzywa, takie jak awokado; to zapobiegnie, że owoce i warzyw staną się brązowe.

Dla Twojego dobrego samopoczucia!
Juliane,
Twoja dietetyczka LINEAVI