Znajdź aptekę

Świąteczna porada: obiad Świąteczny bez pozbawiania się przyjemności

Nadszedł ten wyjątkowy czas w roku! Cała rodzina zbiera się razem podczas uroczystej kolacji. Być może w tym roku to nie Ty jesteś gospodarzem i dlatego nie będziesz miał(a) szansy zaproponować menu. Wiele smacznych i nie zawsze lekkich potraw będzie Cię kusić na Świątecznym stole.

Spędziliście rok zwracając uwagę na dietę, ale nie wiecie jak nie poddać się pokusie podczas Świąt i nie czuć się winnymi po? Nasi eksperci LINEAVI dadzą Wam kilka wskazówek jak się przygotować na nadchodzące świętowanie bez obawy o dodatkowe kilogramy!

Nie głodzić się przed:

... złota zasada do naśladowania. Musisz jeść normalnie, bez głodzenia się i opuszczania posiłków. A jeśli jesteście sfrustrowani i chcecie spróbować wszystkiego co jest na stole? Zalecamy na to regularne ćwiczenia i aktywność fizyczną, gdyż w przeciwnym razie wznowienie sportowej rutyny będzie jeszcze trudniejsze po Świętach. Ponadto, uprawianie sportu sprawi, że będziecie czuć się mniej winni . A więc, do biegu, start!

Podczas posiłku:

Świąteczne posiłki są nagrodą po roku ciężkiej pracy i dają możliwość dzielenie się wolnym czasem z rodziną i przyjaciółmi. Poświęćcie więc trochę czasu, aby w pełni cieszyć się z tego okresu: żujcie powoli i delektujcie się każdym kęsem.
Ponadto, uważajcie na alkohol - pobudza on apetyt i jest bardzo kaloryczny. Wybierajcie wina zamiast alkoholu w rodzaju wermutu, który jest bardzo słodki. Podczas posiłku, woda jest najlepszym sposobem, aby ugasić pragnienie.
Szczególnie powinniście unikać niepotrzebnych kalorii: ograniczcie chleb, duże porcje warzyw powinny zastąpić smażone i tłuste potrawy, a z mięs należy wybierać raczej cienki kawałek chudego mięsa (lub nie jeść skóry z drobiu). Unikajcie też dokładek ciast i deserów: jesteście głodni, czy sobie ucztujecie?

Po:

- Po zakończeniu obiadu lub kolacji, zaproponujcie rodzinie lub przyjaciołom wyjście na spacer. To świetny pomysł aby spędzić więcej czasu z bliskimi, nabrać świeżego powietrza, spalić trochę kalorii i przyspieszyć trawienie.
- Po Świętach: pomimo starań, aby kontrolować kalorie, nadal czujecie, że przybyło Wam kilka kilo? Nadszedł więc czas na rozpoczęcie programu wyszczypującego LINEAVI i zachowanie dobrych postanowień noworocznych!

Cały zespół LINEAVI życzy Wam i Waszym bliskich spokojnego sezonu Świątecznego i doskonałego wejścia w nowy rok!

Dla Twojego dobrego samopoczucia!
Twój zespół LINEAVI